Opowieści o miłości silniejszej niż wszystkie wyroki

Książkowa seria pt. „Bezlitosna siła” autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewski to cykl opowieści o mężczyznach uprawiających walki MMA oraz kobietach szukających pomocy po brutalnych życiowych doświadczeniach. To historie groźnych mężczyzn, którzy potrzebują w swoim życiu blasku odpowiedniej kobiety. Oboje męczą się z demonami przeszłości – mężczyźni ze swoimi mrocznymi historiami, kobiety skrzywdzone swego czasu przez agresorów. Ich jedyną, wspólną nadzieją jest miłość potężniejsza od wszelkich wyroków losu.

Dwa żywioły

„Polluks” to już drugi tom z cyklu „Bezlitosna siła”. Patryk Rotter, bo tak zwie się główny bohater, jest demonem wcielonym. Jego dusza jest czarna jak noc, a w jego sercu mieszka wściekłość. Jest prawdziwym przekleństwem dla każdej kobiety, do której zbliży się na krok. Nie bawi się czułości, zamiast bukietu kwiatów przyniesie tylko upokorzenie. A kiedy wchodzi na ring i zmienia się w Polluksa, spuszcza swoją wewnętrzną bestię ze smyczy. To on jest głównym powodem wszelkich zmartwień Martyny.  Kobieta płacze za każdym razem, gdy ten zachowuje się wobec niej jak kompletny psychopata. Martyna jednak jest zaślepiona miłością i miota się tak już trzy lata. Jak dotąd Patryk miał w swoich sercu miejsce jedynie dla swoich wściekłych demonów. Traumy i drastyczne przeżycia z przeszłości sprawiły, że nie ma pojęcia czym jest miłość. Wie tylko, że ta dziewczyna nigdy nie opuszcza jego myśli. Pożąda jej niemal do obłędu. Są jak dwa potężne żywioły, przybliżają się do siebie, by po chwili znów się odepchnąć. Obojgu im na sobie zależy. Ale boją się tego uczucia jak niczego innego…

Dilerka Emocji

Autorką powieści jest Agnieszka Lingas-Łoniewska – pochodząca z Wrocławia polska pisarka. Ma w swoim artystycznym dorobku ponad trzydzieści bestsellerowych powieści. Jej historie to najczęściej fascynująca mieszanka sensacji, dramatu i romansu. W roku 2016 „Gazeta Wrocławska” umieściła ja na drugim miejscu w plebiscycie Kobieta Wpływowa, a rok później została członkinią Kapituły Literackiego Debiutu Roku.  Na swoim koncie oprócz cyklu „Bezlitosna siła” ma także takie książkowe serie jak „Kiedy..” czy osobne powieści jak „Jesteś moja dzikusko” czy „Brudny świat. Ta pierwsza to powieść dla młodych dorosłych, opowiadająca o trudnej młodzieńczej miłości, z kolei „Brudny świat” to wstrząsająca opowieść o demonach przeszłości, głęboko schowanych tajemnicach i wielkich namiętnościach. Prywatnie pisarka kocha zwierzęta (ma cztery kota i psa) i pomaga im poprzez akcję „Karma zamiast Kwiatka” czy zbieranie karmy na spotkaniach autorskich. Jej pasją jest czytanie, nordic-walking oraz robótki ręczne.